• PZERiI-Kraków-Podgórze-Wycieczki.png
  • PZERiI-Kraków-Pogórze-Na-Scenie.png
  • PZERiI-Kraków-Pogórze-Wycieczki-Po-Polsce.png

Komunikat Zarządu Koła Nr 1 z Krakowa Bieżanowa o planach wycieczkowych w 2016 roku i możliwościach dołączenia zainteresowanych do naszych seniorów. Kontakt telefoniczny daje możliwość rezerwacji i pewnego wyjazdu.

Paryż i Zamki nad Loarą (17 – 23 kwietnia 2016 rok)

1 DZIEŃ (17.04. nd) Wyjazd z Krakowa (17:00, parking przy kościele), przejazd przez Niemcy do Francji

2 DZIEŃ (18.04.pn) Po drodze zwiedzenie słynnej katedry koronacyjnej w Reims z 1211 r., Obiad i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny, możliwość zakupów w supermarkecie. Nocleg.

3 DZIEŃ (19.04. wt) Po śniadaniu przejazd autokarem do Paryża. Zwiedzanie stolicy Francji: Place de la Concorde, przejazd do La Défense – najnowocześniejszej dzielnicy Paryża, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Most Alexandra III. Przejazd autokarem do dzielnicy Montmarte, dzielnicy malarzy, paryskich kabaretów i bohemy artystycznej. Zwiedzanie bazyliki Sacre Coeur, wzniesionej na szczycie wzgórza Montmarte, Place du Tertre - jeden z najbardziej malowniczych zakątków artystycznego Paryża. Czas wolny na zakup pamiątek. Spacer przez Plac Pigalle do Placu Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu autokarem, nocleg.

4 DZIEŃ (20.04. śr) Po śniadaniu przejazd autokarem do Wersalu Powrót do Paryża, pod wieżę Eiffela Przejazd do Dzielnicy łacińskiej, uniwersyteckiej z jednym z najstarszych Uniwersytetów w Europie - Sorboną, Panteon - Świątynia Sławy, gdzie pochowani są najwybitniejsi Francuzi oraz jedyna kobieta, dwukrotna laureatka nagrody Nobla - Maria Curie- Skłodowska. Przejście przez Ogrody Luksemburskie ulubionego parku Paryżan - czas wolny, chwila odpoczynku na paryską kawę. Opera Garnier i ewentualnie wizyta w Muzeum Perfum Fragonard. Polski Kościół – centrum życia polonii paryskiej, Plac Vendome - jeden z najpiękniejszych placów Paryża nazywany salą balową na powietrzu, z domem F. Chopina i słynnym hotelem Ritz. Obiadokolacja Powrót do hotelu autokarem, nocleg.

5 DZIEŃ (21.04.czw) Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę nad Dolinę Loary. Szacuje się, iż liczba wybudowanych tu zamków wynosi ponad 300. Zwiedzanie Zamków: Zamek Chambord (wewnątrz)– Zamek Chenonnceau (wewnątrz) – zwany również "zamkiem kobiet". Zamek Amboise (z zewnątrz)– położony w miasteczku Amboise we francuskim regionie Centre. Obiad w okolicy Blois Powrót autokarem do hotelu, nocleg.

6 DZIEŃ (22.04. pt) Śniadanie i poranne wykwaterowanie z hotelu i przejazd autokarem do Luwru, jednego z najstarszych i największych muzeów na świecie. Spacer do Centre Pompidou, Obiad, Powrót metrem na parking i wyjazd z Paryża (ok. godz. 20) autokarem w drogę do Polski, przez Francję i Niemcy.

7 DZIEŃ (23.04. sb) Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych. Przewidywany obiad w Polsce

Cena: 1.600 zł, w tym pokrycie wszystkich planowanych wstępów w Euro na ok 130 Euro tj ok 600 zł, zatem wycieczka ok. 1.000 zł

Jednodniowa wycieczka – Chęciny – Kielce – Jaskinia Raj (14 czerwca 2016 rok)

Wyjazd z Krakowa – godz. 6:00 z parkingu przy kościele

Zwiedzanie: Klasztor Franciszkanów, Ścieżka Mnicha, Rynek, Zamek

Przejazd do do Kielc

Zwiedzanie Kielc: Kadzielnia, reprezentacyjny deptak przy ul. H.Sienkiewicza z placem Artystów, park miejski im. Stanisława Staszica , wzgórze katedralne, rynek. Muzeum Narodowe .

Jaskinia RAJ

Cena 100 zł obejmuje: przejazd komfortowym autokarem, przewodnik, wstępy do jaskini, muzeum, obiad w Zajeździe Pod Srebrną Górą.

3 – dniowa wycieczka do Wrocławia ( 6 – 8 września 2016 rok)

1 DZIEŃ (06.09wt) WyjazdzKrakowa(7:00, parking przy kościele),Zwiedzanie:Ostrów Tumski, Muzeum Archidiecezjalne, krzywa wieża, brama kluskowa i romański kościółek św. Idziego. Katedra pw. Jana Chrzciciela /gotycka z XIII i XIV wieku/.Zakład NarodowybarokowyKościół Najświętszego Imienia JezusorazUniwersytet Wrocławski -Aula Leopoldyńską oraz Wieża Matematyczna. W centrum miastaStare Jatki/zakątek artystów wrocławskich/ iRatusz- jeden z najpiękniejszych w Europie, perła wrocławskich zabytków. Obiad i zakwaterowanie.

2 DZIEŃ (07.09 śrd) Śniadanie,seans wPanoramie Racławickiej. ZwiedzenieMuzeum Narodowego, przejazdPolinką– jedyną w Polsce miejską kolejką linową.Kolejkowo– największa makieta kolejowa w Polsce.spacerPromenadą StaromiejskądoDzielnicy Czterech WyznańiNarodowego Forum Muzyki. Obiad, nocleg

3 DZIEŃ (08.09. czw) Śniadanie, zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, Afrykarium-Oceanarium, ZwiedzenieHali Stulecia– obiektu wpisanego na listę UNESCO i okolce: Wytwórnia Filmów Fabularnych, Pergola, iglica, Wrocławskie Centrum Kongresowe, Fontanna Multimedialna. Ogród Japoński,w Sky Tower. Obiad i powrót do Krakowa w godz. wieczornych.

Cena: 400 zł/os obejmująca: przejazd autokarem zakwaterowanie (2 noclegi), 3 obiady, przewodnik, wstępy.

Kontakt telefoniczny: 12 657 46 89 lub 607 228 900 Andrzej Wąsik

Szukaj

Zapraszamy

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów ul. Józefińska 14, pok. 112

W najbliższym czasie

Brak wydarzeń